Vitajte v obci "Lysá pod Makytou"

...najkrajší kút v šírom svete...

 


Home
Predstavenie Klubu dôchodcov PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 3
SlabéDobré 
Napísal Administrator   
Nedeľa, 17 Január 2010 20:38

dochodci

V našej obci Lysá pod Makytou sa spojilo niekoľko aktívnych žien a dospeli k záveru, že sú ešte mladé duchom a rozhodli pozvať v roku 2006 ľudí v tkzv. dôchodcovskom veku na stretnutie, na ktorom bol založený Klub dôchodcov.

Cieľom klubu je potešiť sa a rozveseliť v kruhu seberovných.

Žiadne smernice neusmerňujú ako organizovať činnosť klubu a tak si túto činnosť plánujeme sami. Financie na svoju činnosť sme si zabezpečili tým, že každý člen klubu prispeje sumou 5 € ročne .

Za tieto financie si poriadame spoločné posedenia. V roku 2009 sme mali 4 posedenia pri harmonike , pesničkách a to v dňoch 19.2.2009 - fašiangové posedenie, okrem zábavy sme si tu aj schválili plán činnosti na tento rok a zhodnotili sme rok vlaňajší. V mesiaci marec - 17.3.2009  bolo poveľkonočné posedenie s dobrým gulášom a s oslavou narodenín jubilantov. Cez letné mesiace sme stretnutia neorganizovali, ale už  3.9.2009 sme mali jesenné posedenie a 19.11.2009 na katarínskom posedení, sme okrem pohostenia a hudby , zhodnotili činnosť nášho klubu, súčasne bola podaná správa o hospodárení s financiami klubu.


Na podanú žiadosť o dotáciu na našu činnosť nám Obecné zastupiteľstvo schválilo dotáciu vo výške 165,97€ . Z dotácie boli hradené pobyty pre 10 členov v soľnej jaskyni v kúpeľoch Nimnica, 10 členom boli poskytnuté masáže, ktoré absolvovali u p. Šušovej a 15 - tim členom boli preplatené vstupenky na rehabilitačný pobyt na kúpalisku v Podhájskej.
Výbor Klubu dôchodcov pozval svojich členov na zdravotnú prednášku, kde  MUDr.Hlušková
z Považskej Bystrice previedla prednášku o chorobách pohybového ústrojenstva, spojenú s premietaním diapozitívov. Členovia Klubu dôchodcov mali možnosť si dať  zmera krvný tlak a zmerať tuk.


Naše členky sa zúčastňujú na aktivitách obce , a to pri zdobení májov, pomáhajú pri usporiadaní dňa detí, pri fašiangovom sprievode, pomoc pri programe pre deti. Zúčastnili sme sa aj na poriadaní vydarenej akcie - Výstavka ovocia a zeleniny, ako aj svojou účasťou na Ondrejskom jarmoku, kde boli ponúkané vianočné oblátky.


Na našich posedeniach sa zúčastňuje priemerne 40 - 50 členov. šikovné členky nášho klubu vždy pripravia nejaké občerstvenie, ako gulášik... dobré koláčiky... kávičku , čaj, ba i pohárik vína. K dobrej nálade prispieva svojou hrou na harmoniku Martin Sieklik,  zaspievame si a aj zatancujeme. Na týchto posedeniach zvykneme osláviť okrúhle narodeniny našich členov s kytičkou a s tancom v kolečku.

Tešíme sa na spoločné stretnutia Klubu dôchodcom v roku 2010.

Výbor Klubu dôchodcov

Posledná úprava Pondelok, 18 Január 2010 19:52
 

SMS Info

Hľadaj!

Náhodné fotografie

Error opening the path to CpmFetch/domains/lysapodmakytou.sk/public/www_root/galery/cpmfetch
name of configuration file:/domains/lysapodmakytou.sk/public/www_root/galery/cpmfetch/cpmfetch_config.php
Please recheck the path for cpmFetch and the name of the configuration file at the module Backend

Lysá pod Makytou