Vitajte v obci "Lysá pod Makytou"

...najkrajší kút v šírom svete...

 


Home Spoločenské akcie ONDREJSKÝ JARMOK - vyhodnotenie
ONDREJSKÝ JARMOK - vyhodnotenie PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Napísal Monika Mrníková   
Pondelok, 03 December 2012 11:21

P1040302P1000801

Dňa 1. decembra 2012 sa konal v našej obci konal tradičný ONDREJSKÝ JARMOK. Tento rok sa jarmok vydaril nad naše očakávania. Spoločnosť nám chvíľami robilo aj príjemné decembrové slnko, ktoré nás trocha zahrialo a vyčarilo dobrú náladu. Občania mali možnosť zakúpiť si nielen oblečenie ale aj domáci med, domáce vianočné oplátky a rôzne vianočné ozdoby od šikovných remeselníkov, pekárenské výrobky z našej pekárne, a frgále, ktoré pripravili členky našej folklórnej skupiny.

Na zahriatie v tomto chladnom sobotnom dni boli pre návštevníkov pripravené výborné varené vínko a čaj s rumom.

 

O dobrú náladu sa po celý jarmok starala skupina METEOR, folklórna skupina JAVORINA a harmonikári Polníkovci so speváčkou pani Adamčíkovou z Dolnej Maríkovej, ktorí známymi piesňami rozospievali celé námestie. Naše pozvanie na jarmok prijal aj pán Sovják z Valašskej dedinky Neubuz kúsok od Vizovic, ktorý nám jarmočné dopoludnie spríjemnil spevom a hrou na moravské gajdy.

 

Po prvýkrát sme pripravili program aj pre našich najmenších. Deti si priniesli ozdoby, ktorými skrášlili vianočný stromček na našom námestí. Za odmenu medzi nich zavítal Mikuláš spolu s čertom a anjelom, ktorí sladkosťami obdarovali všetky deti.

 

Vyvrcholením jarmoku bolo losovanie tomboly, v ktorej mnohí vybrali hodnotné ceny. Do tomboli nám darovali ceny živnostníci a podnikatelia nielen z našej obce ale aj z blízkeho okolia.

 

Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí svojim sponzorským príspevkom do tomboly urobili mnohým radosť. Vďaka patrí najmä všetkým organizátorom a účinkujúcim, ktorí sa postarali o dobrú náladu. Ďakujeme tiež všetkým občanom, ktorí medzi nás zavítali a strávili s nami príjemné sobotné dopoludnie. Tešíme sa znova o rok a všetkých srdečne pozývame na Ondrejský jarmok 2013.

Posledná úprava Štvrtok, 06 December 2012 11:21
 

PrihlásenieSMS Info

Hľadaj!

Náhodné fotografie

Error opening the path to CpmFetch/domains/lysapodmakytou.sk/public/www_root/galery/cpmfetch
name of configuration file:/domains/lysapodmakytou.sk/public/www_root/galery/cpmfetch/cpmfetch_config.php
Please recheck the path for cpmFetch and the name of the configuration file at the module Backend

Lysá pod Makytou